Reklama |
Archiv zpráv
Pařížská šlehačka, pěna, gannache nebo mousse / 2.
27.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
V receptuře se nejedná o "pařížskou šlehačku" v pravém slova smyslu, je to již více ganache, než pařížská šlehačka, proto se v praxi při šlehání může přidat tekutá rostlinná šlehačka, nebo se sníží množství čokolády.
více...
Pařížská šlehačka, pěna, gannache nebo mousse? /1.
25.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
Pařížská šlehačka se někdy zaměňuje za několik pojmů. Tato šlehačka má několik podob a rovněž i receptur, kdy pod tímto názvem nalezneme klasickou pařížskou šlehačku nebo čokoládový mousse (což je v překladu čokoládová pěna)
více...
Sladové přípravky a jejich vliv na pečivo
23.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
V prvé řadě dodáváme kvasnicím v těstu živinu, aby mohly lépe kvasit, tj. více tvořit kysličníku uhličitého i podružných produktů kvašení a tím zvětšovat objem pečiva, jeho kyprost, dodat pečivu živost barvy a být i živinou .
více...
Jahodové mraky
20.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
Cukrářský dezert Jahodové mraky kombinuje nesladký korpus z pálené hmoty, vyrobený ze směsi Paloma, s lehkým šlehačkovým jahodovým krémem. Ten je připraven z měkkého tvarohu
více...
Medovník je věčný i vděčný
18.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
Po částečném, vychladnutí přidáme 700g mouky (tady je háček v receptu není jaké, jen, že má být jakostní, já to udělala půl na půl hla+polo).Těsto pak přikryjeme a necháme hodinu odstát ne teplém místě. Po hodině z něj vytvoříme 7-8 kuliček.
více...
Kokosová pěna s karamelem
16.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
Z pěny vykrajujeme dvěma polévkovými lžícemi nočky, klademe na talíř, ozdobíme karamelovou smetanou a zbytkem toppingu. Nakonec ozdobíme lupínky pražených mandlí. Pěnu můžeme také připravit do pohárů nebo porcelánových misek.
více...
Oplatky a hořické trubičky
13.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
Na přípravě těsta, potřebného k výrobě těchto trubiček záleží nejvíce. Recepty jsou různé. Do některých se přidává trochu medu nebo cukrového syrobu. Těchto přísad se však nesmí dávat příliš mnoho, protože trubičky potom vlhnou a nejsou chutné.
více...
Kdo byl prvním cukrářem
11.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
Nejstarším známým cukrářem, který si postavil pomník z lidských chutí byl Julius Dragatus, člen znamenitého rodu římských Fabiů. Tento cukrář a pekař v Římě vynalezl r.177 př.K. cukroví, jemuž dal jméno Dragat
více...
Hořka čokoláda prospívá zdraví
09.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
Hořká čokoláda může být podle nových poznatků zveřejněných v časopise Nature zdravější než čokoláda mléčná. Obsahuje totiž prospěšnější antioxidanty, tedy látky, které působí příznivě na srdce a cévy.
více...
Triky s fondánovou hmotou
07.09.2019, rubrika: Pouze hlavní zprávy
Fondán se používá především k polévání cukrářských výrobků, jako jsou věnečky, větrníky, punčové řezy a pod. Fondán se také uplatní jako náplň do bonbonů a trvanlivějších cukrářských výrobků (dezerty, salonky).
více...
|
Dnes je čtvrtek čtvrtek 21. listopadu 2024
svátek slaví Albert, zítra Cecílie Top 5 měsíceReklamaReklamaReklama |